Soutěže

Voldřich s Mikulíkem byli na Lavanttalu úspěšní

Jakub Voldřich má za sebou druhý závod Mitropa Rallye Cupu. Byla jím Lavanttal Rallye, jejíž rychlostní zkoušky byly namotány okolo dolnorakouského města Wolfsberg, ve kterém bylo i centrum závodu. Nutno říci, že se závod týmu Voldřich Motorsport vydařil. Jak Jakub Voldřich, tak i spolujezdec Jan Mikulík si odvezli domů další cenné zkušenosti.

Vloženo: 09.05.2014

Zobrazit celý článek >>

Rebenland za námi, Lavanttal před námi

Šumavský tým Voldřich Motorsport má za sebou vstup do Evropy na Rebenland Rallye. Premiéra mimo Českou republiku nedopadla nejhůře, avšak potíže s technikou tým v prvním dnu velmi potrápily a mechanici měli plné ruce práce.

Vloženo: 11.04.2014

Zobrazit celý článek >>

Cartie Racing se představuje + soutěž

Na českou rally scénu v letošním roce vstoupí úplně nový Cartie Racing Team. Jedná se o úplně nový team, jenž bude závodit s Hondami Civic VTi ze Sparrow Racing Teamu. První posádku bude tvořit dvojice Petr Motz a Tomáš Blažek. Druhou posádku tvoří David Štefan a Ivan Řihánek. Obě posádky netřeba dlouze představovat, jelikož jsou všem fanouškům dobře známé. Cartie Racing má v plánu především většinu podniků Mediasport Mezinárodního mistrovství ČR v rally.

Vloženo: 10.04.2014

Zobrazit celý článek >>

Martina Škardová: „Na můj vkus se jelo až příliš rychle!“

Velmi vydařený vstup do sezóny zažila na Valašské rally posádka Jan Sýkora – Martina Škardová. Přestože neměla k dispozici svoji Fiestu R5 a startovala s vypůjčenou Fabií S2000, pohybovala se hned od úvodní rychlostní zkoušky v popředí klasifikace. V cíli jí nakonec patřilo druhé místo, které je na valašské půdě jejím dosavadním maximem.

Vloženo: 09.04.2014

Zobrazit celý článek >>

Voldřich Motorsport vyráží v letošní sezoně do Evropy!

Šumavský tým Voldřich Motorsport během zimní přestávky vůbec nelenil s přípravou vozu na novou sezonu, naopak jí pojal velmi svědomitě. Peugeot 206 RC byl přes zimu kompletně zkontrolován do posledního šroubečku, přelakován a zásadní změnu doznal i design auta. Změnu tým zaznamenal stejně jako v loňském roce na postu spolujezdce. Nově bude od letošní sezony navigovat Jakuba Voldřicha zkušený moravský spolujezdec Jan Mikulík.

Vloženo: 24.03.2014

Zobrazit celý článek >>

René Dohnal si z Barum Rally odváží cenné stříbro

Tradičním vrcholem soutěžácké scény v Česku je bezpochyby Barum Czech Rally Zlín. I v letošním roce byla populární „Barumka“ zařazena do mistrovství Evropy a taktéž do Mediasport Mezinárodního mistrovství ČR v rally. Na této soutěži nemohla chybět ani dvojice René Dohnal – Rudolf Kouřil a jejich tradiční Škodou Fabia třídy 7. I když tento start vznikl takřka na poslední chvíli. Pro Rendu to byl druhý start na „Barumce“, když v loňském roce na této soutěži debutoval ve Volkswagenu Polo třídy 10 a odvezl si poháry za druhé místo. V letošním roce se opět celý Dohnal Rally Team soustředí především na starty ve sprintrally a tak cílem na Barum Rally bylo, posbírat co nejvíce zkušeností, soutěž si užít a dojet zdárně do cíle.

Vloženo: 08.09.2013

Zobrazit celý článek >>

Deneš Motorsport se Bohemií protrápil

Josef Deneš s Ivo Vybíralem se letošním ročníkem Rally Bohemia, která byla domácí pro jezdce, protrápili. Do poslední chvíle nebylo jisté, zda-li budou moci vůbec startovat kvůli nově předepsaným pneumatikám, které nebylo možné sehnat. Nové pneumatiky značky DMACK nakonec dorazily do zázemí týmu ve středu ráno a tým tak mohl na "Bohemku" odcestovat.

Vloženo: 20.08.2013

Zobrazit celý článek >>

Hloupé chyby v Pačejově rozhodly

Voldřich Motorsport se na EPLcond Rally Agropa, jakožto na jedinou domácí soutěž v malém "mistráku", moc těšil. Již od pátku panovala v zázemí týmu skvělá atmosféra. "Pro mě to byla první soutěž, kterou jsem měl jet podruhé, protože byly všechny rychlostní zkoušky stejné jako vloni," říkal před startem Jakub Voldřich.

Vloženo: 19.08.2013

Zobrazit celý článek >>

Třicetibodový návrat Sýkory a Škardové

Velmi vydařený návrat do kokpitu soutěžního vozu po havárii na Bohemii zažili Jan Sýkora a Martina Škardová. Na své domácí EPLcond Rally Agropa bojovali hned od úvodní vložky o nejvyšší příčky. Po nejrychlejším čase ve dvou rychlostních zkouškách nakonec obsadili druhé místo v absolutním pořadí a první v rámci sprinterského šampionátu.

Vloženo: 14.08.2013

Zobrazit celý článek >>

Kostelec aneb bez zrcátek se závodí špatně

printové mistrovství pokračovalo uplynulou sobotu v okolí Kostelce nad Orlicí. Tato soutěž nezůstala nic dlužna svojí pověstí a všechny zúčastněné posádky čekalo pořádné peklo a to včetně rychlostní zkoušky se stejným názvem. Do této soutěže zasáhla i posádka René Dohnal – Rudolf Kouřil, jenž se na začátku července představila premiérově na Citroenu C2 R2 při Valašské Rally, kde získal hlavně Renda Dohnal mnoho zkušeností Do Kostelce se však kluci opět představili na Škodě Fabia ve třídě 7, kde je tentokrát čekala velká konkurence, jenž čítala celkem osm posádek včetně všech favoritů. Do soutěže vstupovali kluci jako průběžně druhá posádka ve třídě a jaká byla nálada před startem soutěže? „Do okolí Kostelce nad Orlicí jsme se velice těšili. Minulý rok jsme zde zajeli moc hezký závod a rychlostní zkoušky zůstaly prakticky beze změn, takže jsme mohli zúročit zkušenosti nabité z minulého roku. Také jsme byli zvědaví , jak zúročíme nově nabité zkušenosti z Valašské Rally, kde jsme startovali s Citroenem C2R2 Max.“

Vloženo: 06.08.2013

Zobrazit celý článek >>

Jan Sýkora: "Na Sychrově jsem utratil svůj start v Kostelci nad Orlicí."

Ještě na úvodních kilometrech předposlední rychlostní zkoušky Rally Bohemia to vypadalo, že první oficiální start (nejen v českém, ale i v mezinárodním měřítku) nového speciálu Ford Fiesta R5 by mohl skončit úspěchem. Posádka Sýkora - Škardová s ním jezdila časy srovnatelné s absolutní špičkou, bojující o místa na stupních vítězů a na své konto si dokonce připsala i první nejrychlejší čas tohoto vozu v cíli rychlostní zkoušky. Celkové umístění pro ně přitom tentokrát nebylo tou nejvyšší prioritou.

Vloženo: 17.07.2013

Zobrazit celý článek >>

Chyba zlomovým okamžikem v Krkonoších

Voldřich Motorsport představil na Rally Krkonoše nový design svého Peugeotu 206 RC s nímž bude do konce sezony startovat. Jedná se o barvy nového partnera JK Racingdesign. Pečlivou přípravu na soutěž podtrhuje také test uspořádaný poblíž zázemí týmu. Nebyla to ale jediná příprava, které se musel pilot před soutěží věnovat. Do dějiště soutěže se totiž Jakub Voldřich vydal rovnou od úspěšně absolvovaných školních zkoušek.

Vloženo: 20.06.2013

Zobrazit celý článek >>

Dohnal s Kouřilem si odváží z Krkonoš nepopulární bramboru

Rally Krkonoše byly čtvrtou letošní zastávkou rallysprintového mistrovství. Celá soutěž se přesunula do okolí Vrchlabí a na všechny soutěžní posádky tak čekaly úplně nové rychlostní zkoušky. Ovšem jak již všichni ví, tak Krkonoše zasáhla povodeň a nebylo příliš jisté, jestli se soutěž odjede. Soutěž se nakonec uskutečnila, když pořadatelé zrušili jednu rychlostní zkoušku a připraveno tak bylo dohromady pouze šest rychlostních zkoušek. Ve třídě 7 na startu nechyběla ani posádka René Dohnal – Rudolf Kouřil na Škodě Fabia ve třídě 7. Jejich konkurence ve třídě nespala a na startu byli všichni favorité. A jak se na úplně nové rychlostní zkoušky těšil René Dohnal? „Ze začátku mne absence loňských krásných zkoušek v okolí Trutnova mrzela. Po seznamovacích jízdách jsem byl z nových rychlostních zkoušek docela překvapený a líbily se mi. Bohužel byla převážná většina do kopce a tudíž jsme byli bez šance stíhat naši konkurenci ve třídě. I tak jsme se na závod těšili a doufali v déšť, který měl, ostatně jako vždy přijít až v sobotu.“

Vloženo: 17.06.2013

Zobrazit celý článek >>

Místo testu v Anglii vítězství v Krkonoších

Obrovského úspěchu dosáhli na Rally Krkonoše Jan Sýkora a Martina Škardová, kteří vybojovali podruhé v kariéře absolutní vítězství v podniku MČR sprintrally. Jejich start byl přitom ještě v úterý výrazně ohrožen – Honza totiž zvažoval, zdali neupřednostní testování toužebně očekávané Fiesty R5 ve Skotsku. Tam se nakonec vypravili Jan Šlehofer a Martin Popilka a Sýkora Racing tak „válčil“ na dvou frontách.

Vloženo: 12.06.2013

Zobrazit celý článek >>

Deneš Motorsport vyráží do Krumlova

Po zdárně absolvované přetěžké Rally Šumava odjíždí Deneš Motorsport na Rallye Český Krumlov, kde bude hlavním cílem stejně jako na Šumavě ještě více zlepšit spolupráci v autě a také zkusit zajet slušný výsledek. "Podle předpovědi to opět nevypadá na počasí, které bychom si přáli, proto se připravujeme na různé podmínky, jejichž neustálými změnami je Krumlov proslulý. Tratě rychlostních zkoušek jsou velmi technické a náročné z hlediska nastavení závodního rytmu, zejména Malonty nebo námi oblíbený Ján," říká před odjezdem Josef Deneš.

Vloženo: 26.05.2013

Zobrazit celý článek >>

Dvojitý defekt zhatil všechny naděje na dobrý výsledek

Šampionát rallysprintového mistrovství pokračoval, na den přesně po roce, opět v okolí Slušovic, kde se jela populární Kopná. Nejen pro posádky, ale rovněž pro diváky se jedná o jeden z nejhezčích závodů na našem území. Pro posádku René Dohnal – Rudolf Kouřil se jednalo o domácí podnik a kluci se chtěli předvést v tom nejlepším možném světle. Oproti Lužickým horám už na startu nechyběl ani největší favorit třídy 7 Robert Čonka, ale tentokrát absentoval průběžně vedoucí Jan Hering. Jak se již stává tradicí v letošním roce, tak během seznamovacích jízd panovalo slunečné počasí. Jakmile se přiblížil start závodu, začalo pršet. „Na domácí Kopnou jsme se po úspěšném závodě v Hrádku nad Nisou moc těšili. Čekaly nás již známé úseky, které jsme absolvovali loni na Kopné či Barum rallye. Proto probíhaly seznamovací jízdy v naprostém klidu a pohodě. Poté jsme ještě absolvovali 3x shakedown, což byla skvělá příležitost, dostat se do závodního tempa, se kterým mám vždy v první rychlostní zkoušce problémy. V dalším průběhu dne už jsme jen vyhlíželi mraky a těšily se na déšť, jelikož jsme s fabií na jiném než mokrém povrchu prakticky nejeli,“ dodává před startem René Dohnal.

Vloženo: 22.05.2013

Zobrazit celý článek >>

Voldřich Motorsport pronásleduje jen smůla

Voldřich Motorsport odjížděl do Lužických hor poprvé bez šéfa týmu - Romana Voldřicha, který byl toho času pracovně v zahraničí. Veškeré přípravy na soutěž byly o to složitější, přesto ale panovala skvělá atmosféra, jež byla vystupňována po absolvování seznamovacích jízd. Celá soutěž začala velkou loterií v podobě volby pneumatik. Protože přechodné pneumatiky media šumavský tým k dispozici neměl, rozhodl se nakonec Jakub Voldřich před odjezdem ze servisu pro řezaný slick. Rychle se ukázalo, že to nebyla dobrá volba a posádka Voldřich - Zíka začala ztrácet už od samotného začátku soutěže. Pro druhou sekci se tedy rozhodl jihočeský jezdec pro mokré pneumatiky a bylo hned podle času na třetí rychlostní zkoušce znát, že to byla volba úspěšnější. Na čtvrté rychlostní zkoušce pak bohužel praskl obal převodovky, což vyústilo v hořké odstoupení ze soutěže. "Honily se mi hlavou různé myšlenky, jak moc budou vylámané zuby a co se vlastně mohlo rozbít," popisuje chvilky po odstoupení Jakub Voldřich. Hned v neděli po rozebrání převodovky se ukázalo, že škody naštěstí nebyly extrémně vážné.

Vloženo: 20.05.2013

Zobrazit celý článek >>

Tomáš Kostka po Kopné

Dva starty = 2 vítězství. Touto parádní bilancí se letos Tomáš může pochlubit. Bohužel, díky nařízením a pravidlům, které u nás platí, nemůže letos bodovat v MČR ve sprintrally. V obou závodech startoval Tomáš s vozem Ford Fiesta WRC v rámci testu před svými světovými starty. Snahou bylo vyzkoušet si vůz v závodním režimu, protože je to přeci jen něco jiného, nežli jen testovat. Oba závody splnili očekávání a to, že je Fiesta WRC opravdu výborný vůz s vynikající ovladatelností. Trochu zklamání zavládlo po Kopné, protože všichni v týmu věřili, že si vyzkouší vůz i na suchém asfaltu, což se bohužel nestalo a po Lužičkách byla i Kopná dalším mokrým závodem. Nyní čeká Tomáše jednání o dalším testu a tím by mělo být vyzkoušení si vozu Citroen DS3 WRC. Test by měl proběhnout v nejbližší době, aby bylo srovnání obou vozů ještě před startem na Deutschland rally.

Vloženo: 15.05.2013

Zobrazit celý článek >>

MIT Metal Rallysprint Kopná 2013 - POHÁR ČESKÉ REPUBLIKY

MIT Metal Rallysprint Kopná 2013 - POHÁR ČESKÉ REPUBLIKY

Vloženo: 14.05.2013

Zobrazit celý článek >>

Jan Sýkora: „Chceme si zvykat na áčkovou techniku.“

Vydařenou premiéru s fabií S2000 absolvovali na Galaxy GRS Rally Lužické hory Jan Sýkora a Martina Škardová. Jejich hlavní prioritou je zvykat si na áčkovou techniku před přestupem do fiesty R5. Čtvrté místo absolutně a druhé do klasifikace sprintrally je každopádně velmi příjemným bonusem. Honza s fabií před odjezdem do Lužických hor absolvoval pouze několik seznamovacích kilometrů po loňském závěrečném vsetínském podniku. Druhému sprintu této sezóny proto pochopitelně předcházel test. „Díky Honzovi Dohnalovi, který se s námi podělil o svůj testovací prostor, jsme ve čtvrtek absolvovali čtyřicet kilometrů v Březovicích. Tamní úsek je uskákaný a nabízí poměrně rychlé zatáčky na srdce. V pátek jsme najezdili dalších patnáct kilometrů na Frýdlantsku, kde jsme si zkoušeli trať s odbočkou na brzdy," říká populární Syky a přidává důvody, které jej vedly ke změně techniky: "Ještě pořád máme doma naše mitsubishi. Na fabii jsme vsadili především kvůli zvykání si na áčkové auto před přestupem do fiesty, abychom se připravili na určité změny v jízdním stylu i rozpisu."

Vloženo: 07.05.2013

Zobrazit celý článek >>

Vydařené „Lužičky“ v cíli – zvítězili Kostka s Houštěm

Tomáš Kostka se stal teprve druhým jezdcem v šestnáctileté historii, který vyhrál soutěž v Hrádku nad Nisou podruhé. Tím prvním byl ex-tovární jezdec škodovky Vladimír Berger. Letošní ročník zdobilo skvělé jezdecké i „vozové“ obsazení, o čemž svědčí šest vozů WRC a pět S 2000 na startu, a k tomu musíme přičíst ještě řadu kvalitních jezdců s vozy Mitsubishi a Subaru. Celkově bylo k 16. ročníku Galaxy GRS Rally Lužické hory přijato osmaosmdesát posádek ze čtyř zemí Evropy.

Vloženo: 30.04.2013

Zobrazit celý článek >>

Josef Deneš a Ivo Vybíral jsou v cíli Rallye Šumava Klatovy

Nově složená posádka Josef Deneš - Ivo Vybíral vyrážela na Rallye Šumava Klatovy zejména s cílem sehrát se jak v autě, tak v servisu. Po absolvování více než pětisetkilometrové soutěže lze konstatovat, že původní plán posádce vyšel, přestože celkové výsledky hovoří jinak. Celá soutěž začala velkou krizí už na čínovském okruhu, když při nájezdu na známý "vracák" narazil Josef Deneš na aquaplaning, který musel korigovat několika smyky. Poté nasadila posádka týmu Deneš Motorsport tempo, které jí vyhovovalo a bez větších chybiček se dostala do cíle soutěže. Také ale při sobotní, techničtější etapě potkala Josefa Deneše jedna krize na lesním úseku mezi obcemi Předenice a Nahořany, když musel auto poslat do únikové zóny.

Vloženo: 29.04.2013

Zobrazit celý článek >>

Jan Sýkora hlásí premiéru se Super 2000. A nejen to...

Hned dvojí změnu techniky letos plánují Jan Sýkora a Martina Škardová. Tu první uskuteční už při své oblíbené Galaxy GRS Rally Lužické hory, když vymění tradičního lancera za fabii Super 2000. Zhruba v polovině roku se pak na dílně týmu Sýkora Racing objeví vytoužená Fiesta R5, která bude fanouškům slavnostně představena během června ve svijanském pivovaru.

Vloženo: 25.04.2013

Zobrazit celý článek >>

Josef Deneš vyráží na Šumavu v novém autě s novým spolujezdcem

Severočeský "soutěžák" Josef Deneš vstupuje do nové sezony s velkými změnami. Tou hlavní změnou, která se přes zimu udála je koupě vlastní závodní techniky. Je jí stejně jako v loňské premiérové sezoně Mitsubishi Lancer deváté evoluce. Jedná se o špičkový vůz pocházející z týmu Korno Motorsport, se kterým dříve startoval Karel Trojan. Společně se s touto změnou váže další novinka, vytvoření vlastního týmu Josef Deneš Motorsport. Přestože tým bude startovat pod svou licencí, bude mít společné zázemí a servis právě s profesionálním týmem Korno Motorsport stejně, jako tomu bylo v loňské sezoně.

Vloženo: 20.04.2013

Zobrazit celý článek >>

Voldřich se Zíkou začali na Vrchovině překvapivě vítězně

Spojit posádku Jakub Voldřich - David Zíka s vítězstvím ve své třídě na Rally Vrchovina? Tak famózní vstup do sezony nikdo před odjezdem do Slavonic nečekal, naopak dvojice týmu Voldřich Motorsport na jih Čech vyrážela s velkým respektem a to nejen vzhledem k předpovědi počasí. Osmnácté místo v absolutním pořadí, vítězství ve třídě 8, třetí místo mezi juniory a šesté místo mezi vozy poháněnými přední nápravou. To je odměna dokonalé přípravy na novou sezonu. "Jsem moc šťastný, protože s tak dobrým výsledkem jsme rozhodně nepočítali. Povedlo se nám v pátek dobře nastavit auto a napsat dobrý rozpis, což bylo určitě základem našeho úspěchu," říká Jakub Voldřich.

Vloženo: 18.04.2013

Zobrazit celý článek >>

Jan Sýkora: „K opravě stačilo ústřední topení…“

Už před startem Rally Vrchovina se Jan Sýkora s Martinou Škardovou převtělili z role velkých favoritů mezi největší smolaře. Obhájce loňského stříbra z této soutěže zradila již před startovní rampou banální závada jejich lanceru. Tu následně v servisu odhalili mechanici během chviličky a k jejímu odstranění stačil několikaminutový pobyt řídící jednotky na ústředním topení. Na úvodní sprint sezóny vyráželi Honza s Martinou s velkými ambicemi. „Po odhlášení našich největších soupeřů jsme chtěli bojovat o vítězství. Očekávali jsme těsné souboje především s Járou Tomaštíkem a Mírou Jakešem, hodně zvědavi jsme byli na Roberta Kořístku. Ve čtvrtek jsme na Jindřichohradecku absolvovali pětatřicet testovacích kilometrů. Na úseku, jehož povrch hodně připomínal rychlostní vložky Vrchoviny, jsme zkoušeli jízdu na zimních závodních pneumatikách, slicku i kombinaci obou. Připraveni jsme byli velmi dobře. Také tratě se mi líbily. Osobně jsem ještě prosazoval posypání zledovatělé třetí a čtvrté vložky pískem, aby nemusela být zrušena,“ popisuje blovický pilot předstartovní přípravy.

Vloženo: 09.04.2013

Zobrazit celý článek >>

Sprinterský bronz motivací k vyhlášení soutěže

Svoji nejlepší životní sezónu má za sebou Jan Sýkora. Absolutní sprinterský bronz a obhajobu prvenství ve třídě 2 oslavil den po PSG – Partr Rally Vsetín krátkým testem s fabií S2000. Aby se o svoji radost podělil i s fanoušky, rozhodl se, spolu s Martinou Škardovou a svým týmem, vyhlásit soutěž pro fanoušky – fotografy. Příležitost mají všichni – profesionálové i amatéři.

Vloženo: 08.11.2012

Zobrazit celý článek >>

Jeseníky Rujbrovi s Nesvadbou sedly

Pomalu ale jistě se blíží konec rally sezóny a předposlední soutěží ve sprintech byla již tradiční Rally Jeseníky, jejichž termín se posunul již ke konci měsíce září. Na této soutěži nemohla chybět ani posádka KRTZ Racing Teamu Patrik Rujbr – Richard Nesvadba, pro které jsou letos sprinty prioritou. Kluci chtěli vylepšit svojí průběžně šestou pozici v hodnocení třídy 3, která byla i na Jeseníkách velmi dobře obsazena a nechyběl nikdo ze špičky. „Na závody do Štermberku jsme se oba s Patrikem těšili, líbí se nám zdejší tratě a po 3 týdnech od Barumky už nám závodění zase chybělo,“ konstatuje před startem soutěžě Richard Nesvadba.

Vloženo: 10.10.2012

Zobrazit celý článek >>

Rujbr s Nesvadbou zdárně v cíli Barum Rally

Populární Barum Czech Rally Zlín byla i letos vrcholem soutěžácké sezóny nejen u nás v Česku, když byla opět zařazena do seriálu Mistrovství Evropy a taktéž do Intercontinental Rally Challenge. Na startu této soutěže nechyběla ani posádka KRTZ Racing Teamu Patrik Rujbr – Richard Nesvadba a jejich tradičně zbarveným Mitsubishi Lancer Evo X. Konkurence ve třídě 3 byla opět obrovská a nechyběly ani posádky z Maďarska, Slovenska či Francie. Patrik s Richardem chtěli hlavně dojet do cíle a zajet pár dobrých časů. „Naše Evo desítka prošla před startem důkladnou kontrolou, byla vyměněna spojka, zkontrolována převodovka, zrepasovány brzdy,“ konstatuje před startem soutěže Patrik Rujbr.

Vloženo: 21.09.2012

Zobrazit celý článek >>

Do Jeseníků s jasnou taktikou

Pomalu ale jistě se blíží start předposledního sprinterského podniku této sezóny a tím budou tradiční Rally Jeseníky. Na startu této soutěže nebude chybět ani posádka René Dohnal – Rudolf Kouřil s Volkswagenem Polo 16V a jejich taktika je jasná – vítězství. Nic jiného než vítězství již nepřipadá pro Rendu s Rudou v úvahu, pokud chtějí i nadále pomýšlet na titul ve třídě 10. K lepšímu výkonu by posádce měla pomoci taktéž, nebýt defektu, skvělě zajetá a hlavně dokončená Barum Rally.

Vloženo: 21.09.2012

Zobrazit celý článek >>

René Dohnal úspěšně v cíli své první Barum Rally

Barum Czech Rally Zlín bývá každý rok vrcholem soutěžácké sezóny a na start této legendární soutěže se postavil poprvé v životě taktéž René Dohnal a po jeho boku usedl zkušený spolujezdec Rudolf Kouřil. Na start se postavili s Volkswagenem Polo 16V, jenž spadá do třídy 10, kde byly přihlášeny další dvě posádky. Hlavním cílem bylo dovézt auto v pořádku do cíle soutěže a získat další důležité zkušenosti, které posunou Rendu v jeho soutěžácké kariéře zase o krok dále. „Barumka pro nás začala již úterní formální přejímkou a vyzvednutím itineráře. Ve středu i čtvrtek na nás čekaly seznamovací jízdy s tratí, které byly velice náročné vzhledem k vysokým teplotám a délce jednotlivých rychlostek. Přeci jen je to velká změna, kdy ve sprintech jezdíme Rzty okolo 11km a zde je téměř každá okolo 20km a to nemluvím o pouhých dvou průjezdech při seznamovacích jízdách. Museli jsme tedy být velice pečlivý co se rozpisu týče. V pátek ráno jsme už jen absolvovali 4x shakedown a okolo 19té hodiny sjeli ze startovní rampy naší první Barum rally a těšili se na večerní rychlostní zkoušku v ulicích Zlína,“ říká před startem soutěže René Dohnal.

Vloženo: 05.09.2012

Zobrazit celý článek >>

Do třetice všeho dobrého

Pomalu ale jistě se blíží start šesté soutěže rallysprintového mistrovství a tou bude jezdecky velmi oblíbená Agropa Rally Pačejov. Na start této soutěže se postaví i posádka Speed Racing Teamu Tomáš Blažek – Miroslav Prachař na Škodě Fabia tř.7. Pro tuto posádku tu bude vůbec první start na této soutěži a důležité tedy bude dojet do cíle, získat další zkušenosti a nějaký ten bodík do klasifikace třídy 7.

Vloženo: 08.08.2012

Zobrazit celý článek >>

Protrápený Kostelec Rujbra s Nesvadbou

Náročná sezóna KRTZ Racing Teamu pokračovala novou soutěží v kalendáři rallysprintového mistrovství. Matrix Rally Kostelec nad Orlicí byla pátou soutěží šampionátu a zdejší neokoukané tratě dávaly větší prostor pro přesný rozpis. Patrik Rujbr se spolujezdcem Richardem Nesvadbou vstupovali v Kostelci do bojů z průběžné čtvrté pozice ve třídě 3, což chtěli ještě vylepšit.

Vloženo: 02.08.2012

Zobrazit celý článek >>

Technická závada zastavila Blažka s Prachařem

Matrix Rally Kostelec nad Orlicí byla v rallysprintovém šampionátu novou soutěží a při premiéře této soutěže nechyběla na startu ani posádka Speed Racing Teamu Tomáš Blažek – Miroslav Prachař a osvědčenou Škodou Fabia tř. 7. Tratě v okolí Kostelce na Orlicí a Rychnova nad Kněžnou patří k těm rychlejším, avšak našly se i technické úseky. Celkem bylo připraveno sedm rychlostních zkoušek a kluci chtěli už od začátku bojovat o co nejlepší umístění ve třídě a spravit si chuť po nepovedené Kopné.

Vloženo: 30.07.2012

Zobrazit celý článek >>

39. Rally Bohemia 13. – 15. 7. 2012

Hlavním tahákem 39. ročníku Rally Bohemia, který se konal v okolí Mladé Boleslavi, byla hvězda MS Mads Ostberg, vítěz Portugalské rally a 4. muž průběžné tabulky MS. Diváci se mohli těšit také na kompletní tovární tým Škoda Motorsport s J. Hanninenem a J. Kopeckým. Kopecký mohl již na této, pro Škodu domácí soutěži, slavit mistrovský titul. Jediným, kdo mu v tom mohl zabránit byl R. Kresta s vozem stejné značky. Do Boleslavi přijel také účastník IRC Ir R. Barrable se Škodou Fábia S2000.

Vloženo: 17.07.2012

Zobrazit celý článek >>

Krkonoše zdolány a Rujbr s Nesvadbou míří mezi vinice

Druhý červnový víkend pokračovalo Timeseal Mistrovství ČR ve sprintrally na Rally Krkonoše. Na všechny posádky přichystali pořadatelé celkem devět rychlostních zkoušek v okolí města Trutnov. Na startu nechyběla ani posdáka KRTZ Racing Teamu Patrik Rujbr – Richard Nesvadba na Mitsubishi Lancer Evo X. Do Krkonoš přijel Patrik s Richardem jako průbežně pátá posádka třídy 3 a tuto pozici hodlali udržet i po Krkonoších. „Krkonoše jsem jel poslední dva roky za sebou s Martinem Špaňhelem, ale Patrik jel v Krkonoších poprvé. Oproti loňsku byla jedna RZ zkrácená a dvě byly otočené, takže jsem půlku soutěže znal. Hodně jsme se do Krkonoš těšili a hlavně jsme byli rozjetí, protože startujeme skoro každých čtvnáct dní a taktéž jsme chtěli složit reparát za neúspěšný Krumlov,“ říká před startem soutěže spolujezdec Richard Nesvadba.

Vloženo: 21.06.2012

Zobrazit celý článek >>

Smutnou Rallye Český Krumlov zvládla posádka Deneš – Pfajfr výborně

Posádka Josef Deneš – Tomáš Pfajfr zvládla Rallye Český Krumlov plnou všemožných nástrah na jedničku. Spokojenost byla ale v závěru soutěže rázem pryč. Již ve středu 23.5. byly započaty seznamovací jízdy, které se pro posádku týmu Korno Motorsport obešly bez problémů. Pokrok od Rallye Šumava Klatovy byl hodně znát. Všechno odsýpalo tak, jak mělo. Ve čtvrtek večer dorazil do Českého Krumlova také zbytek týmu Korno Motorsport včetně závodního náčiní – Mitsubishi Lancer EVO IX. Panovala výborná nálada, všichni šli společně na večeři a pak spát. Páteční ráno proběhlo v klidu. Zbývalo už jen si připravit rozpis také pro speciální rychlostní zkoušku na českobudějovickém výstavišti. Shakedown proběhl také bez problémů, posádka se dostala do dobrého tempa. V pátek odpoledne v 16:44 už následoval samotný start do 40. Rallye Český Krumlov 2012. Vyjímečně se začínalo rychlostní zkouškou až pak se projíždělo startovní rampou v Českém Krumlově, v Jelení zahradě. Bohužel již na přejezdu k první rychlostní zkoušce se naskytly první problémy. Mitsubishi začalo v přejezdovém režimu protestovat. V soutěžním režimu fungovalo ale bez problémů. V klidu a čisté stopě tedy Josef Deneš s Tomášem Pfajfrem projeli úvodní rychlostní zkouškou. „Jeli jsme opatrně, protože jsme moc dobře věděli, co místní obrubníky umí. Udělat defekt hned na úvod by nebyl dobrý vstup do soutěže,“ říká spolujezdec Tomáš Pfajfr.

Vloženo: 05.06.2012

Zobrazit celý článek >>

Rujbra s Nesvadbou na Krumlově zastavila převodovka

Rallye Český Krumlov byla čtvrtou soutěží Mediasport.cz Mezinárodního Mistrovství ČR v rally a pro KRTZ Racing Team se jednalo o druhou soutěž, kterou v rámci MMČR absolvovali. Českokrumlovská soutěž patří k nejkrásnějším soutěžím, což ke konci května potvrzuje slunečné počasí a krásná příroda v okolí tratí rychlostních zkoušek. Pro Patrika Rujbra to byla vůbec první účast na této soutěži. Naopak spolujezdec Richard Nesvadba už tuto soutěž několikrát absolvoval a to ještě za éry vozů WRC po boku Karla Trojana. V letošním roce se jel jubilejní čtyřicátý ročník Rallye Český Krumlov a na startu se sešla kompletní špička a ve třídě 3 tomu bylo nejinak. Na všechny posádky pak pořadatelé připravili celkem čtrnáct rychlostních zkoušek, kde nechyběly legendární Malonty či zkouška Ján, které se rovněž přezdívá Col de Sv. Ján.

Vloženo: 05.06.2012

Zobrazit celý článek >>

40. Rallye Český Krumlov

Jubilejní ročník tradiční a krásné soutěže se konal ve dnech 25.5. – 26.5.2012 na tratích v malebné jihočeské krajině. Diváci mířící na tuto soutěž si kladli 2 otázky,dokáže Roman Kresta navázat na svá předchozí vítězství a bude opět soutěž provázet deštivé počasí? K favoritům letošního ročníku ročníku patřili především Jan Kopecký s tovární Škodou Fábia S2000,který má letos na českých tratích vynikající bilanci,neboť vyhrál všechny 4 letošní závody,dále Roman Kresta také na Škodě Fábia S2000,který v Krumlově vyhrál již 7x,Václav Pech s atraktivním Mini Cooperem S2000,Pavel Valoušek s Peugeotem 207 S2000 a počítat se letos musí i s rychlým Jaromírem Tarabusem,který startuje se Škodou Fábia S2000 z dílen Romana Kresty.

Vloženo: 31.05.2012

Zobrazit celý článek >>

Rujbrovi s Nesvadbou těsně unikly stupně vítězů

Autogames Rallysprint Kopná byla třetí soutěží Timeseal Mistrovství ČR ve sprintrally. Pro posádku KRTZ Racing Teamu Patrik Rujbr – Richard Nesvadba se jednalo o domácí soutěž, zvlášť pro spolujezdce Richarda, kterému se jelo prakticky „za barákem“. Letos se jela Kopná jako jubilejní dvacátý ročník a na startu soutěže se sešla obrovská konkurence. „Na Kopnou jsme se oba moc těšili a hlavně já, protože pro mě to byl domácí závod,“ říká před startem soutěže Richard Nesvadba.

Vloženo: 24.05.2012

Zobrazit celý článek >>

Sýkorův nejlepší výsledek na Kopné

Hned po skončení Autogames Rallysprintu Kopná, na jehož trati vybojoval svůj doposud nejlepší výsledek, čekal Jana Sýkoru velmi zajímavý zážitek – spolu se svými mechaniky se vydal do sídla M-Sportu pro fiestu WRC. Na populární Kopné se západočeské posádce v minulosti nikdy příliš nedařilo. Také letos do ní vstoupila až jedenáctým časem. „První dvě erzety – Májová a Kameňák – mi svým charakterem příliš nevyhovují. Nebezpečí velkých náletů na úzkém v lese ještě zvyšuje mnoho vytahaných nečistot. Naopak s rychlostní zkouškou Kopná už máme dostatek zkušeností z minulých let. Je technická a moc se nám líbí,“ vrací se k úvodu soutěže Honza, který se postupně dostával do jezdecké pohody. Navíc - po startu do druhé sekce podstatně narostly jeho šance na dobrý výsledek. „Na rozdíl od mnoha soupeřů jsme se parádně trefili do gum. Pro Rakovou jsme obuli vepředu slick a vzadu média, na druhý průjezd Kopné jsme vzhledem k sílícímu dešti přehodili na předek mokré, které jsme vezli jako rezervy. Skvěle trefená volba nám pak pomohla získat dobré tempo,“ svěřil se Syky, který už věděl, že má šanci přivézt z Moravy nečekaně naditý balík bodů do tabulky šampionátu.

Vloženo: 24.05.2012

Zobrazit celý článek >>

Kopná plná technických problémů

Po téměř půl roční pauze se znovu posadil za volant soutěžního vozu Tomáš Blažek. A hned se jednalo o jednu z nejtěžších rallysprintových soutěží, Rallysprint Kopná. Kopná byla již třetí soutěží kalendáře a zároveň se jel její jubilejní dvacátý ročník. Pro Tomáše to byla premiéra na této soutěži a zároveň taktéž premiéra s novým spolujezdcem. Hlavním cílem tedy bylo soutěž dokončit, sžít se se spolujezdcem a posbírat další cenné zkušenosti. A těch bylo opravdu hodně, jelikož pořadatelé z Podkopné Lhoty připravili opravdu náročnou trať, která obsahovala celkem osm rychlosntích zkoušek a také se zdálo, že závod zkomplikuje déšť. „Svůj první letošní start jsem si teda představoval úplně jinak, ale pojďme popořadě. V pátek nás čekal krásný slunečný den a trénování rychlostních zkoušek. To probíhalo bez sebe menšího problému. Odpoledne nás čekalo polepení Fábie, technické přejímky a seznámení s vozem. Michal (majitel vozu), mě v autě byl povozit a ukázal mě, co jak funguje. Pak mě pustil za volant a pomalu jsem si osahával chování vozu a snažil jsem si obnovit návyky. Byl jsem moc překvapený, jak auto krásně funguje a moc jsem se těšil na sobotní start na Kopné,“ dodává před startem Tomáš Blažek.

Vloženo: 15.05.2012

Zobrazit celý článek >>

SRT obsadil na Kopné kompletní stupně vítězů

Speed Racing Team měl před sebou domácí Rallysprint Kopná. Tato soutěž byla zároveň druhou soutěží pro SRT a také třetí soutěží Timeseal Mistrovství ČR ve sprintrally. Kopná patří mezi nejtěžší rallysprintové soutěže v ČR, což se taktéž potvrdilo, jelikož do průběhu soutěže zasáhl déšť a výrazně se tak ztížily podmínky na trati. Celkem bylo v okolí Slušovic připraveno osm rychlostních zkoušek a Speed Racing Team vstupoval do této soutěže v kompletní sestavě. Tři vozy ve třídě 7 a jeden vůz v Poháru ČR.

Vloženo: 15.05.2012

Zobrazit celý článek >>

Rallysprint Kopná 2012

Na odvetný závod jsme se vydali do zlínského kraje, kde se konal tradičně nejsledovanější rallysprint Kopná. Atmosféra rallysprintu je vždy výjmečná a dokáže povzbudit k nečekaným výkonům proti místním matadorům. Trénink jsme absolvovali za slunečného počasí, které se v den závodu proměnilo na bláznivé jarní počasí a začala loterie pro volbu obutí na první sekci. Nezvyklá kombinace suché přední a mokré zadní se ukázala jako klíčová. První dva měřené úseky se proplétali suchými lesními cestami, ale na třetí náročnou RZ Kopná se spustil hustý déšť. Tempo se výrazně zpomalilo, ale my jsme věřili v naše obutí. První krizová situace nás potkala při ostrém odbočení v Podkopné Lhotě, kde jsme na kluzkém povrchu včas nedobrdili a ztratili cenné vteřiny. Dále jsme pokračovali s jistotou do cíle a překvapením pro nás byl výsledný čas, kterému nikdo z naší skupiny nemohl konkurovat. Po třech zkouškách jsme se usadili na první pozici v dámském poháru a na třetím místě ve skupině 8 a získaný náskok až do konce udržovali. Místy velmi rozbité cesty nám, ale nechtěli dát nic zadarmo a před poslední vložkou jsme museli měnit přední gumu. Přesto jsme s náskokem obhájili zlato v dámském poháru a bronz ve skupině 8.

Vloženo: 14.05.2012

Zobrazit celý článek >>

Sýkora si zlepšil náladu na motokáře

Hned v úvodu skončila Thermica Rally Lužické hory pro posádku Jan Sýkora – Martina Škardová. Neporušila tak svoji tradici, kdy v okolí Hrádku nad Nisou buď dosáhne skvělého výsledku, nebo končí brzkým odstoupením. Zatímco mechanici vyplnili čtrnáctidenní pauzu před třetím sprintem sezóny – Kopnou – opravou mitsubishi, Honza se odreagoval za volantem své motokáry na MČR v autoslalomu. Na části trati slavné šumavské rychlostní zkoušky Černíkov – Kdyně dosáhl jako předjezdec absolutně nejrychlejšího času mezi všemi účastníky.

Vloženo: 09.05.2012

Zobrazit celý článek >>

Tomáš Blažek na prahu nové sezóny

Jak již všichni fanoušci jistě ví, tak sprintové mistrovství má již za sebou dvě soutěže. Tou třetí bude nejpopulárnější rallysprint na našem území, Rallysprint Kopná. Letošní ročník bude jubilejní dvacátý a na jeho startu nebude chybět ani otrokovický pilot Tomáš Blažek. Tomáš naposledy absolvoval Mikulášskou rally právě v kokpitu Fabie třídy 7, se kterou se představí i na Kopné. A co vlastně stálo za delší závodnickou pauzou? „Na konci minulého roku jsem se snažil zajistit si letošní sezónu tak, abych startoval pravidelně ve velkém nebo v malém mistrovství. Ještě na začátku roku to vypadalo, že vše, co jsem si naplánoval, bude podle mých představ a usedneme do hezkého auta ve velkém mistrovství. Ale pak, bohužel, přišel nečekaný pád a jeden z našich partnerů se mi omluvil, že nebude schopen mi pomoci a tím mi zajistit pravidelné starty. Proto sen o hezkém autě a pravidelných startech ve velkém mistráku se rozplynul.“

Vloženo: 07.05.2012

Zobrazit celý článek >>

Speed Racing Team na Kopné v plné sestavě

Již pouze pár dní zbývá do startu jedné z nejproslulejších soutěží v ČR. Tou je Rallysprint Kopná, která se v letošním roce pojede již po dvacáté. Na posádky je připraveno celkem osm těžkých rychlostních zkoušek. Na startu této soutěže nebude chybět ani takřka domácí Speed Racing Team, jenž vyrazí na trať v plné sestavě. Pro celý tým to bude teprve druhý letošní start v sezóně.

Vloženo: 05.05.2012

Zobrazit celý článek >>

Lužické hory s technickými problémy

Thermica Rally Lužické hory byla druhou soutěží sprintového mistrovství a posádka KRTZ Racing Teamu Patrik Rujbr – Richard Nesvadba odjížděla na tuto soutěž dobře naladěna z předchozí Rally Vrchovina, kde se jim podařilo zajet několik velmi dobrých časů. Oproti Vrchovině se na „Lužičkách“ sešla ještě větší konkurence, když se přidalo několik kvalitních posádek z Německa v čele s Matthiasem Kahlem. „Patrik znal tratě už ze dvou předcházejících ročníků, pro mě byly tratě novinkou, o to víc jsem se těšil,“ říká před startem soutěže Richard Nesvadba

Vloženo: 02.05.2012

Zobrazit celý článek >>

Posádka Deneš – Pfajfr si ze Šumavy odvezla cenné zkušenosti

Josefa Deneše s Tomášem Pfajfrem potkal na Šumavě ranec smůly. Přesto však odjíždějí plní optimismu a těší se do Krumlova. Na Rallye Šumava Klatovy 2012 se odehrál „comeback“ Josefa Deneše po deseti letech. Josef Deneš si vybral na místo svého spolujezdce již zkušeného Tomáše Pfajfra. Společně budou brázdit české tratě s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX, který bude připravovat tým Korno Motorsport. Na pátečním ranním shakedownu se posádka Deneš – Pfajfr snažila najít ideální obutí pro závod. Na výběr byly pneumatiky Michelin nebo Matador. Shakedown se pro posádku se startovním číslem 29 odehrál v naprostém klidu a vše se zdálo být připraveno na odpolední bitvu. Po shakedownu se však objevily komplikace nemalého charakteru. Bylo zjištěno, že na jejich Mitsubishi prasklo těsnění pod hlavou. Nejedná se vůbec o lehkou závadu, ale mechanici výborně zapracovali a výměna byla rychlá. Díky tomu se posádka před startem závodu vrátila do velmi dobré nálady.

Vloženo: 29.04.2012

Zobrazit celý článek >>

I se zlomeným plynovým pedálem se dá jet rychle

Úvodním podnikem Timeseal MČR ve sprintrally byla Rally Vrchovina a tou začala i část sezóny, na kterou se celý KRTZ Racing Team nejvíce soustředí. Patrik Rujbr s Richardem Nesvadbou odjížděli na Vrchovinu dobře rozjeti z nedávné Valašské Rally. „Loňský ročník Vrchoviny (Vysočiny) byl pro nás první společný sprint, takže tratě pro nás nebyly neznámé,“ říká před startem soutěže spolujezdec Richard Nesvadba. Rally Vrchovina obsahovala celkem sedm rychlostních zkoušek ve třech sekcích. Konkurence se sešla více než dobrá, když se na startu objevilo několik špičkových vozů WRC, S2000 či N4. Přesto chtěli Patrik s Richardem vylepšit jejich loňské umístění. Po prvních třech rychlostních zkouškách patřilo posádce desáté evoluce Mitsubishi celkové dvacáté místo. „V půlce druhé RZ nás postihla nepříjemná závada, když se nám asi po třech kilometrech druhé RZ zlomil plynový pedál. Místo něho zůstal asi 3 cm velký kus páky. Patrik tedy jel stylem buď plný plyn nebo volnoběh. Díky tomuto problému nás na druhém i na třetím testu potkalo několik drobných krizí. Po druhé RZ jsem konstatoval, že Patrik konečně šlape na plný plyn, až když se ulomí plynový pedál (smích). Řešili jsme tedy dilema, jestli budeme pokračovat dál. Volali jsme do servisu mechanikům, aby se připravili na opravu této závady. Pedál jsme si nakonec půjčili od Tomáše Kůrky z jeho „tréninkovky“, kterému tímto moc děkujeme a to nejen za toto zapůjčení ale celkově za pomoc při vývoji auta a konzultacím technických záležitostí, se kterými si nevíme rady,“ říká k nastalé situaci Richard Nesvadba.

Vloženo: 12.04.2012

Zobrazit celý článek >>

Stříbro k narozeninám

Krásný dárek v podobě stříbra na Rally Vrchovina si k dvaatřicátým narozeninám nadělil Jan Sýkora. Se spolujezdkyní Martinou Škardovou a repasovaným lancerem R4 se od úvodní rychlostní zkoušky pohybovali v popředí výsledkové listiny. Bezchybným výkonem se nakonec vypracovali až na skvělou druhou příčku absolutní klasifikace. Poslední předsezónní přípravy Sýkorova týmu byly letos hektičtější. „Poprvé jsem se s repasovaným lancerem svezl až ve středu před soutěží v Březovicích. Za asistence Romana Kresty a týmu Racing Service Petra Pokory jsme se zaměřili především na nastavení tlumičů. Změnou set-upu získalo auto lepší stabilitu. Zároveň teď vyžaduje agresivnější jezdecký styl, což mi maximálně vyhovuje,“ přibližuje nejvýraznější změnu v nastavení svého vozu Honza.

Vloženo: 11.04.2012

Zobrazit celý článek >>

Jan Sýkora: „Sezóna 2012 bude řežba“

Loňská sezóna byla pro posádku Jan Sýkora – Martina Škardová jednou z nejvydařenějších v jejich dosavadní kariéře. Populární dvojice hodlá i letos pokračovat v nastoleném trendu a v kokpitu svého lanceru R4 chce opět bojovat o nejvyšší příčky sprinterského šampionátu. Do bojů bude premiérově vyrážet ze zázemí vlastního týmu, situovaného do dílny pod zříceninou hradu Vlčtejn.

Vloženo: 14.02.2012

Zobrazit celý článek >>

Slušovice a nepopulární brambora

Svou poslední soutěž v této sezóně absolovala také posádka KRTZ Teamu Patrik Rujbr a Richard Nesvadba. Pro Patrika i Richarda to byla první start na této soutěži, která již třetím rokem uzavírá motoristickou sezónu v České republice. Ve Slušovicích vezla tato posádka na svém Mitsubishi startovní číslo 20 a závěr sezóny si chtěli oba pořádně užít.

Vloženo: 17.12.2011

Zobrazit celý článek >>

Ve Slušovicích stříbrní

PdTECH Mikuláš Rally Slušovice uzavřela letošní motoristickou sezónu v České republice. Po druhé se na této soutěži představil i Tomáš Blažek s Pavlou Fričovou. Tom Blažek, jež ke konci roku startoval s Polem, si dal předčasný vánoční dárek a do soutěže odstartoval se Škodou Fabia od Speed Racing Teamu. Celá soutěž se odehrála v jediný den včetně technických přejímek a seznamovacích jízd. Na všechny posádky čekaly čtyři rychlostní zkoušky. Dvě okruhové a dva průjezdy klasickou zkouškou. Trať byla oproti loňskému ročníku beze sněhu, avšak byla díky své uklouzanosti velmi zrádná, o čemž se přesvědčilo mnoho posádek. Tomáš Blažek měl ve své třídě jediného soupeře a tím byl velezkušený Lumír Galia. Lumír Galia potvrdil svojí rychlost a vedl po prvních dvou testech o minutu a půl. A jaké byly první dvě rychlostní zkoušky? „Tak závodní sobota pro nás s Pavlou začala tréninkem rychlostních zkoušek a tou první byl Podhoran. Měl jsem z ní veliký respekt, poněvadž ji považuji ze velmi náročnou a vyhlášenou. Nikdy jsem na ní ještě neměl možnost startovat, ale několikrát jsem na ní byl jako divák. Pamatuji si na ní i sem tam nějaký ten výlet mimo trať. Ještě před tím, než jsem jsme si jí jeli napsat, tak jsem dostal důležité informace od kamarádů, co ji znají, na co si mám dát pozor. Po napsání a projetí Podhoranu jsem byl docela překvapený její náročností a její krásou a čekal jsem, jaké to bude na ní závodit. Pak následovalo napsání Dostihovky, kde nás překvapilo spousty přihlížejících diváků už v tréninku. Jak už tady bylo napsáno, tak jediný náš soupeř ve třídě byl Lumír a dalo se očekávat, že dostaneme nařezáno, což se taky potvrdilo. Bylo jen otázkou jak moc zlé to bude :-) Jinak první rychlostní zkouškou se nám podařilo projet bez sebemenších problémů. Bylo na ní docela hodně kluzko, tak jsem si dával pozor, abych si hned na začátku neudělal zbytečnou komplikaci. Následoval Podhoran a na něm jsem zjistil, že je to nádherná rychlostní zkouška, ale že na ní ještě nemám srdce, abych ji dokázal projet na plno.“ :-)

Vloženo: 15.12.2011

Zobrazit celý článek >>

V Uherském Brodu s technickými problémy

O uplynulém víkendu se v okolí Uherského Brodu odehrála první z volných soutěží a byla jím Autogames RallyShow Uherský Brod. Na start této soutěže se opět po roce postavila i posádka Tomáš Blažek a Pavla Fričová s Volkswagenem Polo 16V ve třídě 10. Do třídy 10 se přihlásily celkem tři posádky a tak se čekal litý boj o vítězství. I přes ranní mrznutí se počasí přeci jenom umoudřilo, což se projevilo i na návštěvě této soutěže. První sekce obsahovala celkem čtyři rychlostní zkoušky. Konkrétně se jednalo o dva průjezdy RZ Městská, Rudice a Rudimov. Zde už činila ztráta Tomáše s Pavlou celkem sedmadvacet vteřin na vedoucího Dohnala. A čím byla zapříčiněna ztráta? „No ještě před startem se nám objevil na voze problém a auto se při jízdě zvláštně třepalo, nevím čím to mohlo být, zda nebyl trefený ráfek. To mě moc na pohodě nepřidalo a raději jsem zvolil volnější tempo. První rundu tří rychlostních zkoušek Městská, Rudice, Rudimov jsem jel tak, abych si neudělal zbytečný problém. Na druhém průjezdu Městskou jsem zkusil zatáhnout což se nám docela povedlo.“

Vloženo: 15.11.2011

Zobrazit celý článek >>

Pavlínino seznámení s feldou

Volné podniky po skončení mistrovských bojů mnohdy vybízejí k zajímavým premiérám. Nejinak tomu bylo v případě Pavlíny Tydlačkové, která při RallyShow Uherský Brod poprvé usedla za volant áčkové felicie. Přes respekt z neznámého vozu si, navigována Ivanem Říhánkem, nevedla vůbec špatně. Po třech nedojetých sprintech konečně spatřila cílovou rampu, navíc na třetí pozici ve třídě SA1 a jako vítězka Dámského poháru. „RallyShow Uherský Brod jsem původně plánovala navštívit v roli diváka. Myslela jsem si totiž, že pro letošek mám odjeto. Týden před soutěží jsem však dostala nabídku od Speed Racing Teamu na zapůjčení áčkové felicie. Tu letos velmi pěkně vodila po tratích sprintů posádka Radim Kryštof – Lukáš Vyoral. Takováto nabídka se prostě neodmítá! Svezení v jiném voze mě moc lákalo. Obavy ze zcela rozdílného auta oproti mému „svišti“ jsem samozřejmě měla. Poprvé mě čekala jízda se špérou a šest kvaltů. V suzuki jsem zařadila trojku a jela s ní skoro celou erzetu, tady je při absenci omezovače nutnost řadit neustále.

Vloženo: 14.11.2011

Zobrazit celý článek >>

První Jeseníky a první zlato

O uplynulém víkendu se na start svého prvního sprintu, jenž byly Rally Jeseníky, postavil Tomáš Blažek navigovaný zkušeným Milanem Rákovským. Jejich náčiním byl Volkswagen Polo 16V ze stáje Ivo Srba. Již před startem soutěže slibovala předpověď počasí proměnlivé podmínky, což výrazně ztížilo podmínky na trati.

Vloženo: 14.10.2011

Zobrazit celý článek >>

Sýkora: „Extrémní riziko jsem odmítl!“

Stabilní forma a vyrovnané výkony drží ve finále letošní sezóny posádku Jan Sýkora – Martina Škardová ve hře o mistrovské pódium seriálu sprintrally. Západočeské duo má dokonce teoretickou šanci i na absolutní titul a tak se těší na dramatické vsetínské vyvrcholení šampionátu.

Vloženo: 14.10.2011

Zobrazit celý článek >>

Sýkora a Škardová jdou do čela šampionátu

Sýkora a Škardová jdou do čela šampionátu Třetí letošní stříbro, tentokrát z Horácké rally, vyneslo posádku Sýkora - Škardová do čela průběžné klasifikace sprinterského šampionátu. V závěrečných dvou podnicích seriálu se Honza s Martinou chtějí rvát o titul . Horáckou rally Třebíč jel Jan Sýkora již potřetí, ve stejném regionu přitom dříve startoval i při sprintu v Okříškách. S charakterem tamních rychlostních zkoušek tak má dostatek zkušeností. „Třebíčské tratě jsou rychlejší a pěkná technická místa nabízí hlavně při průjezdech obcemi. Chápu, že ne každá lokalita v republice umožňuje vytvoření technických erzet, ale na Třebíčsku se dřív jezdily i podstatně atraktivnější vložky,“ zavzpomínal s trochou nostalgie Syky a hned se vrátil do reality: „Ve čtvrtek a v pátek jsme absolvovali dva krátké testy u Jabloňové nedaleko Velkého Meziříčí na úseku nádherné, leč bohužel už bývalé, třebíčské erzety. Celý tým potěšilo, že nás dorazil podpořit i hokejový útočník Tomáš Čachotský, jedna z největších opor Dukly Jihlava.“

Vloženo: 10.09.2011

Zobrazit celý článek >>

Tohle už si příště líbit nenecháme!

Rozporuplné pocity si z víkendové Rally Vysočina odvezla posádka Jan Sýkora – Martina Škardová. Její útok na nejvyšší příčky totiž zhatila hodně přísná půlminutová penalizace, která odsunula sympatickou dvojici na pozici mimo stupně vítězů. Po dlouhé a náročné Rally Bohemia, kde si Jan Sýkora s Martinou Škardovou odbyli premiéru s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX připraveným dle specifikace R4, čekala tým před odjezdem na další podnik rallysprintového šampionátu náročná práce. „Kluci na dílně intenzivně makali až do poslední chvíle. Museli jsme koupit nové rameno z Ralliartu, které dorazilo až těsně před soutěží a my tak nestihli ani kratičký test,“ řekl Honza a dodal: „Erkový podvozek našeho lanceru není ještě optimálně vyladěn, ale s každým testem se posouváme dopředu a cítím, že tato specifikace mi brzy nabídne další možnosti ke zrychlení.“

Vloženo: 20.07.2011

Zobrazit celý článek >>

Bohemka dodala sebevědomí

Na mladoboleslavské Rally Bohemia absolvovali Jan Sýkora a Martina Škardová premiéru s lancerem, kompletně přestavěným do specifikace R4. Od začátku se prezentovali kvalitními časy a až do svého odstoupení za cílem třinácté rychlostní zkoušky, bojovali o pozice v elitní desítce. Jejich výkon je každopádně příslibem pro pokračování sprinterského šampionátu, jehož čtvrté dějství se uskuteční již nadcházející sobotu na Vysočině.

Vloženo: 12.07.2011

Zobrazit celý článek >>

Syky spokojen i přes penalizaci

Také ve druhém podniku sprinterského šampionátu, Impromat Rallysprint Kopná, se velmi kvalitním výkonem prezentovala posádka Jan Sýkora – Martina Škardová. Přes penalizaci za předčasný start do první rychlostní zkoušky zaujala hned od začátku pozici v první desítce a nakonec vybojovala dalších jedenáct bodů do tabulky šampionátu. Díky nim se udržela na průběžné druhé příčce seriálu a do dalšího průběhu sezóny hledí s optimismem. Sympatická posádka debutovala v soutěžích pod hlavičkou Federace automobilového sportu roku 2005 právě na Kopné. S favoritem tehdy po havárii odstoupila, ale ani to jí neodradilo od dalších čtyř zdejších startů. Letos jí sice původně neplánovala, ale nakonec do kraje soutěžím zaslíbeného přece jen dorazila. „Na našem rozhodnutí měl největší vliv vynikající bodový příděl z Lužických hor. Díky němu a slušným časům z úvodu Šumavy věříme v kvalitní výsledek ve sprinterském šampionátu. Proto jsme se rozhodli startovat na Kopné místo původně plánovaného Krumlova. Zdejší tratě jsou několik let téměř totožné a tak už je také trochu známe. Jen čtvrtá vložka – Hvozdná – neměla z našeho pohledu oproti těm ostatním takovou sportovní úroveň. To ale asi bylo způsobeno zmlsaností z těch tří předchozích, naprosto luxusních. Celkově musím vyseknout stavitelům trati poklonu,“ vysvětluje příčiny startu v okolí Slušovic Honza.

Vloženo: 18.05.2011

Zobrazit celý článek >>

Kameňák, který se musí brát vážně

Žádnou šanci na postupné rozjetí nedostanou účastníci nadcházejícího Impromat Rallysprintu Kopná. Stavitelé jeho trati totiž zařadili hned na úvod to nejtěžší, co lze v itineráři soutěže najít. Třináct kilometrů po typických valašských kotárech, lesem i vesnicí. Velké převýšení, střídání asfaltu různé kvality a spousta záludných míst hrozících defektem pneumatiky či opuštěním trati. To je více než třináctikilometrový Kameňák, rychlostní zkouška, která vznikla na základě legendárního Podhoranu, jež se objevil na mapě Barum rallye již v polovině 80. let minulého století. To, že právě tento měřený úsek bude hned prvním, který při letošním Rallysprintu Kopná soutěžáci absolvují, jeho náročnost ještě zvyšuje. Jen pár kilometrů za cílem Kameňáku pak posádky čeká další obtížná klasika, rychlostní zkouška, nesoucí stejně jako soutěž samotná, název odvozený od pojmenování kopce, kolem kterého se její trať vine. Kopná je těžká především střídáním rytmu, kdy se pomalé technické pasáže změní v rychlý úsek plný protahováků a nepřehledných horizontů. Proměnlivé počasí, které má v sobotu na jihovýchodní Moravě vystřídat azurovou oblohu, může její náročnost ještě znásobit. Magnetem pro diváky by pak mohl být dobře přístupný úsek uprostřed zkoušky, který je dlážděn žulovými kostkami a končí oblíbeným odbočením na křižovatce v obci Trnava.

Vloženo: 10.05.2011

Zobrazit celý článek >>

Krátký sestřih z Thermica Rally Lužické hory 2011 Jana Sýkory a Martiny Škardové

Krátký sestřih z Thermica Rally Lužické hory 2011 Jana Sýkory a Martiny Škardové

Vloženo: 01.05.2011

Zobrazit celý článek >>

Jednou vás stejně dojedu...

Takhle se obrátil Jirka Sutr s pěstí zdviženou směrem k Lužickým Horám. Pohrozil, nasedl a odjel. My ale začneme pěkně od začátku. O přípravách a detailech jsme již informovali, proto se nyní budeme věnovat vlastní Thermica Rally Lužické Hory 2011. Ale nechme vyprávět Jirku. Jak se sluší a patří, tak do Liberce jsme přijeli už ve čtvrtek. Po návštěvě ubytovacího zařízení jsme pospíchali na schůzku s panem Liškou. Důvodem setkání bylo představení vozu a absolvování krátkého testu. První dojem z jízdy byl pozitivní. Auto se dobře řídí, a hlavně mám pocit, že je v něm dost místa. To je při mé výšce dost podstatné. Protože první dojmy byly uspokojivé, uvítali jsme pohodovou večeři a posezení v příjemné společnosti Vlastíka a Martiny Daňhelových, kamaráda Roberta a Michala Daňka, který píše reportáže z rally. V takovéto společnosti utíká čas mnohem rychleji. Nebylo se ani čemu divit, když nám obsluha podniku začala naznačovat, že půlnoc je hodinou zavírací. Následoval přesun do hotelu, hygiena a skok do pelechu.

Vloženo: 26.04.2011

Zobrazit celý článek >>

Thermica Rally Lužické hory 2011

Letošní sprinterská sezóna odehrála svoji první kapitolu na Severu Čech čtrnáctým ročníkem populární Thermica Rally Lužické hory. Oblibu soutěže, vedené spolujezdeckou legendou Janem Krečmanem a zařazené vedle sprinterského šampionátu i do Lausitz Cupu, dokladuje více než sto padesát přihlášených posádek. Na rozdíl od uplynulých dvou let jsem tentokrát na tento podnik nevyrazil s předstihem na technické přejímky a projíždění erzet. Severní směr jsme nabrali s kolegou z práce Trampem, bývalým mechanikem Petra Grafka Františkem Blümelem a jeho synem předškolního věku Fandou až v sobotu po sedmé hodině, kvitujíc nádherné slunečné počasí. Za minimálního provozu nám cesta krásně utíkala a tak jsme si ještě stihli projít velkou část servisní zóny v Hrádku nad Nisou, pozdravit se s kamarády, popřát jim hodně štěstí a ulovit společný snímek s Matthiasem Kahlem. Bylo totiž ironií, že přes mnoho jeho startů v Čechách jsme ještě společné foto s ním neměli a museli jsme to napravit:-)

Vloženo: 25.04.2011

Zobrazit celý článek >>

Online výsledky Thermica Rally Lužické hory 2011

Online výsledky Thermica Rally Lužické hory 2011

Vloženo: 22.04.2011

Zobrazit celý článek >>

Pojďte fandit Sykymu!

S obrovským očekáváním vzhlíží k Thermica Rally Lužické hory Jan Sýkora a Martina Škardová. Vítězná posádka této soutěže z roku 2008 letos hodlá v domácím kraji mnoha svých sponzorů prolomit smůlu z posledních dvou ročníků a znovu se poprat o nejvyšší příčky. Po vynikajících časech z úvodních rychlostních zkoušek nedávné Šumavy má tato populární dvojice na vysoké ambice právo. Myšlenky Honzy Sýkory teď už naplno míří k Lužickým horám, blovický pilot se ale ještě ve vzpomínkách vrací k předčasně ukončené Šumavě, kde se staronovou spolujezdkyní Martinou Škardovou a repasovaným lancerem deváté evoluce okupovali po třetí rychlostní zkoušce skvělou pátou příčku. „Před soutěží jsme hodně kladli důraz na přípravu a kvalitu rozpisu. Přestože úvodní šumavské erzety byly svým charakterem rychlejší, měly svoji atraktivitu a líbily se mi. Naprosto spokojen jsem byl s autem. Za jeho špičkovou přípravu děkuji mechanikům z týmu Racing Service. Dosažené časy mě těší tím více, že jsem nejel přes hranu."

Vloženo: 20.04.2011

Zobrazit celý článek >>

Čtrnáctý ročník Thermica rally se blíží kvapíkem

Další schůzka organizačního výboru i pořadatelského sboru 14. ročníku Thermica rally Lužické hory 2011 ((22.-23. dubna) přinesla nové informace o přípravách letošního úvodního podniku M ČR ve sprintrally. Na úřady již schválenou trať vyrazí v nejbližší době také zástupci Asociace jezdců rally Josef Peták a Petr Černohorský, aby se vyjádřili k trati z pohledu budoucích účastníků. Zástupce organizačního výboru Lužického poháru za polskou stranu Patryk Korbel nafotografuje atraktivní divácká a přístupná místa, která budou vystavena na webových stránkách poháru.

Vloženo: 17.04.2011

Zobrazit celý článek >>

„Mogul rallycross Sosnová 2011“ pohledem Vlastíka Resla

Úvodní podnik letošního rallycrossového MMČR se uskutečnil za slunečného a větrného počasí v Sosnové u České Lípy. Ještě než se pustím do hodnocení samotných závodů, nemohu si odpustit dvě výhrady vůči pořadatelům. První z nich jsem zjistil již při průchodu pokladnami. V tiskové zprávě avizovaná platnost vstupenky pro platící diváky zároveň na finále Mistrovství Evropy, které se na sosnovském autodromu pojede první říjnový víkend, byla na vstupence za 150 korun přeměněna na: „Tato vstupenka opravňuje i ke vstupu na sobotní trénink ME rallycrossu“. Žádnou slávou pak nebylo ani občerstvení. Vedle tradiční restaurace v „betoňáku“ fungoval pouze jeden stánek. Oba „podniky“ postrádaly točené pivo (na závodech věc naprosto nepochopitelná) a náhradou byla třetinka plechovkového Staropramenu za třicet korun. Žádným luxusem pak nebylo ani jídlo. Tím naštěstí mínusy akce končí.

Vloženo: 17.04.2011

Zobrazit celý článek >>

V Sosnové se sešli rallycrosaři k prvním podniku MMČR

Prvním závodem odstartoval seriál Zonového mistrovství Evropy a Mezinárodního mistrovství České republiky v rallycrossu na autodromu v Sosnové u České Lípy.

Vloženo: 11.04.2011

Zobrazit celý článek >>          

paticka