39. Rally Bohemia 13. – 15. 7. 2012

Hlavním tahákem 39. ročníku Rally Bohemia, který se konal v okolí Mladé Boleslavi,  byla hvězda MS Mads Ostberg, vítěz Portugalské rally a 4. muž průběžné tabulky MS. Diváci se mohli těšit také na kompletní tovární tým Škoda Motorsport s J. Hanninenem a J. Kopeckým. Kopecký mohl již na této, pro Škodu domácí soutěži, slavit mistrovský titul. Jediným, kdo mu v tom mohl zabránit byl R. Kresta s vozem stejné značky.  Do Boleslavi přijel také účastník IRC Ir R. Barrable se Škodou Fábia S2000.

 

Za těmito největšími favority se měla odehrát bitva především mezi Pechem / Mini Cooper S2000, Valouškem / Peugeot 207 S2000, Tarabusem / Škoda Fabia S2000, Semerádem / Mitsubishi Lancer Evo IX  a také Sýkorou / Mitsubishi Lancer Evo IX R4, kterého spolujezdkyně Martina Škardová slavila před soutěží narozeniny.

 

Než se ovšem stačili diváci rozkoukat a soutěž oficiálně začít, tak se na shakedownu děli věci… Ostberg posílá svou Fiestu RRC do zídky a sebe s poraněnou páteří do nemocnice. A jelikož má Fiesta hnutý rám, tak je oprava vyloučená.


Diváci přichází o největší hvězdu, ale to ještě není všechno…

V sobotu trať skrápí déšť a hned na 1. RZ končí po havárii Hanninen a také Kresta!!! To nám to začíná! Kopáček dostává své pověsti a je také mimo trať, má však štěstí a pokračuje dál.

Po 1. RZ je ve vedení překvapivě Valoušek, před Kopeckým, Semerádem a Tarabusem. Výborně má rozjetou soutěž také Sýkora, který se drží na 5. místě.

 


2. RZ pokračuje za drobného deště a hned krátce po startu pořádně upravuje  vizáž svého Subaru Venda Kopáček.

 

To nejhorší má však teprve přijít…

Na nejkratší 3. RZ dochází ke smrtelné havárii posádky M. Semerád – B. Ceplecha, Mitsubishi Lancer Evo IX.

Po nárazu do stromu podlehl Bohouš Ceplecha svým těžkým zraněním…

Tento krásný sport si bohužel vybírá další oběť…

text: Petr Klaubauf          

paticka